BELEN DOĞA CİRİT – BAUHAUS / Architecture

Merhaba, ben Belen.

Alman Lisesi 2020 mezunuyum. Alman Lisesi’nde 12. sınıfa başlamadan önce Roma’da fotoğrafçı olarak çalıştım. Döndükten sonra bir mimarlık ofisinde bir aylık staj yaptım. Alman Lisesi’ne gitmeye karar vermem zaten baştan itibaren yurtdışısında okuma isteğimden kaynaklıydı. Lisedeki ağır fen dersleri sayesinde fark ettim ki ben mühendis veya biliminsanı olmak istemiyordum, kendimden bir şeyler katabileceğim ve yaratıcılığımı göz önüne koyabileceğim bir iş yapmak istiyordum. Bu dönemde birçok sanatçı ile birebir görüşme ve iş olanaklarını gözden geçirme fırsatım oldu.

Tüm bunlar olurken de mimariye ilgim Münih’teki Die Neue Sammlung’u gezmem sonrasında aldı başını gitti. Kitaplar okudum, podcast’lar dinledim ve önüme gelen mimari konulu belgesel, film ne varsa izledim; böylelikle kendi kendime arayışıma bir sonuç buldum.

 

Mimari okumak istediğime karar verdim. Daha sonrasında nerede okumak istediğim ve hangi okulu tercih edeceğim soruları oluştu kafamda. Alman Lisesi’ndeki 5 yılım boyunca hep Münih’i ziyaret ettim ve son ziyaretlerimde Technische Universitaet München’da derslere katıldım, öğrencilerle ve profesörlerle tanıştım; öğrencileri tanıdıkça ve eğitimde izlenen yolu birebir gözlemleyince karar verdim Münih’te okumaya.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELLERİN ÜZERİNE TIKLAYIN…
YURDIŞI’NDAKİ ÜNİVERSİTELERe BAŞVURU ŞARTLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALIN
MİMARLIK EĞİTİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ALIN
BAUHAUS HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ALIN

Benzer gönderiler

WhatsApp WhatsApp'tan Yazın