Portfolyo Tasarımı Kursu
Mimarlık ve Sanat Tasarım Bölümü Öğrencileri, Yurtdışında Master Başvurusu İçin Okul Projelerinizden Oluşan Kişisel PORTFOLYO Tasarımlarınızı Birlikte Hazırlıyoruz…
Portfolyo Tasarım Kursu Kursu Eğitimi

Mimarlık ve Sanat Tasarım Bölümlerinden mezun olacak ve yurtdışında Master başvurusu yapmak isteyen öğrencilerin 4 yıllık Lisans eğitimleri süresince yaptıkları projelerden oluşun Kişisel PORTFOLYO Tasarımlarını, üniversitelerin istediği şekilde dijital formatta alanında uzman eğitmenlerimiz ile birlikte tasarlıyoruz.

 

Yurtdışında ki Üniversitelere Master Başvurularınız da geçerliliği olan ‘’Başarı Sertifika’’sı ile hayallerinizdeki üniversiteye bir adım daha atın…

portfolyotasarimikursu-mimaritasarimakademisi-perspektifkursu-mimarlikkursu-3dkursu-autacadkursu

Yurtdışı’ndaki Üniversiteler Master Başvurusunda Neden PORTFOLYO Tercih ediyor ?

Yurt Dışı’nda Mimarlık ve Sanat Tasarım alanlarında Master eğitim görmek isteyen öğrencilerden istenilen belgelerin ( diploma, transkript, dil sınav sonucu, referans ve niyet mektubu vs.) yanı sıra üniversitelerin, öğrencinin başarı düzeyini yansıtan kişisel portfolyoları tercih etmelerinin nedeni, öğrencinin sanat anlayışı tasarım ve yaratıcılık seviyesini değerlendirmek istemeleridir. Her öğrenci kendi beceri ve yeteneği doğrultusunda değerlendirildiğinden, adayın sanat ve tasarım alanına kişisel olarak ne katabileceği yalnız portfolyo ile anlaşılabilir. Bu nedenle öğrencinin hazırladığı portfolyo onu temsil edecek en önemli etkendir.

Bu bağlamda yurt dışı başvurularında Üniversiteler, özellikle kişisel farklılıkların ortaya konulacağı bir portfolyo görmek isterler ve bu portfolyolar ise öğrencinin başvurmak istediği üniversiteye internet üzerinden sunulur.

PORTFOLYO Nasıl Hazırlanır ?

Öğrencilerin, tercih ettikleri bölümlerde Lisans eğitimleri süresince yapmış oldukları projelerden en iyileri seçilerek kişisel portfolyoları dijital ortamda oluşturulur. Kişisel portfolyaların içeriğinde öğrencinin projelerin yanı sıra cv’si, sanat felsefesi, katılmış olduğu yarışmalar, sempozyumlar ve workshop’ların sertikaları,belge ve kazanmış olduğu ödül, plaket gibi görsellere de yer verilir. Kişisel farklılıkların ortaya konulacağı bu portfolyolar öğrencinin başvurmak istediği üniversiteye uygun hazırlanıp internet üzerinden sunulur.

Portfolyo Tasarım Kursu Eğitimi Zamanları

Derslerimiz , günde 3 saat olarak halinde devam etmekte, eğitim programımız eğitmenlerimizin ve öğrencilerimizin okul programlarına göre ayarlanabilmektedir.

 

Portfolyo Tasarım Kursu Kursu Eğitim Programına Kimler Katılabilir?
  • Yurtdışında Master eğitimine başvurmak için Portfolyo oluşturmak isteyen öğrenciler,
  • Kurumsal mimari tasarım ofislerine mesleki olarak İş Başvurusu yapmak için Portfolyo oluşturmak isteyen öğrenciler,
  • Üniversitelerin, Mimarlık, Güzel Sanatlar veya Sanat Tasarım Fakültelerinde son sınıfta veya mezun olmuş öğenciler Portfolyo Hazırlık Kursuna Katılabilirler.

 

Portfolyo Tasarımı Kursu Eğitimi Sonrasında Neler Kazanacaksınız?
  • Yurtdışı’nda ki üniversitelerin Master programlarına katılmak için portfolyonuzu başarıyla hazırlamış olacaksınız,
  • İş başvurusu sırasında kurumlara portfolyonuzu göndererek mesleki kariyerinize bir adım önde başlayacaksınız,
  • Uzman eğitmenlerden aldığınız dersler ile bir portfolyonun nasıl hazırlanması ve sunulması gerektiğini öğrenmiş olacaksınız.

ULUSLAR ARASI STANDARTLARDA EĞİTİM

Eğitim sonunda öğrenim gördüğünüz tüm bölümler için gerekli olan temel çizim eğitimini, tasarım ilkelerini öğrenmiş ve hayal ettiğiniz alanları nasıl projelendirebileceğinizi öğrenmiş olacak,

FARKLI GUP ve ZAMANLARDA DERS ÇALIŞMA İMKANI

Öğrencilerimize tercih ettiği eğitimlerin diledikleri saat ve grupla çalışma imkanı sunuyoruz.

DERS TELAFİ İMKANI

Kaçırılan kurs ve atölye derslerini öğrenci için uygun olan zamanlarda telafi etme ayrıcalığı.

ALTERNATİF ÖDEME KOLAYLIĞI

Tüm kurslarımız ve derslerimiz için öğrencilerimize uygun alternatif ödeme kolaylığı sağlıyoruz.

EĞİTMENLER İLE BİREBİR DERS ALMA İMKANI

Hobi Atölyeler ve diğer eğitimleri, özel olarak belirlenen programla alma fırsatı.

EĞİTİM SONRASI TAM DESTEK

Öğrencilerimize üniversite eğitim süreçlerinde hem projelerindeki başarıyı hem de derslerindeki eğitim kalitesini yükseltmek için destek sağlıyoruz.

%100 Öğrenme Garantisi

Her biri alanında uzman eğitmenler ile %100 eğitim garantisi sunan Mimari Tasarım Akademisi aldığınız eğitimin yeterliliğini garanti ediyor.

WhatsApp WhatsApp'tan Yazın