M.N. POLITECNICO DI MILANO-INTERIOR and SPATIAL DESIGN

Merhaba ben M. N , Yeditepe Universitesi, İç Mimarlık mezunuyum. Özel bir firmada Design ofis proje sorumlusu olarak çalışmaktayım.

 

  • Yurtdışında interior design master okumaya nasıl karar verdiniz?

Spesifik bir alanda uzmanlaşmak için master yapmaya karar verdim. Eğitim anlamında kendimi geliştirirken aynı zamanda vizyonumun gelişebilmesi için en doğru kararın bu yönde olduğuna kanaat getirdim.

  • Yurtdışında okumak istediğiniz ülkenin seçimini yaparken sizin için önemli olan sebepler nelerdi?

Okumak istediğim ülke olan İtalya’nın sanatın merkezi olması, dolayısıyla sanat ve tasarım anlamında öne çıkmış olan üniversitelerin bu ülkede bulunuyor olması benim için en büyük etken oldu.

 

  • Portfolyo hazırlık süresince nasıl bir çalışma programı izlediniz?

İç mimarlık detay ağırlıklı bir dal olması nedeniyle çalışma programımızda oldukça detaya dayalı ve yoğundu. 2 ay gibi bir zamanda hem akademik hem de çalıştığım dönemdeki projelerimi titizlikle ele alıp dijital formata göre birlikte yorumladık. Sonunda ortaya çıkan çalışma tatmin ediciydi.

 

  • Portfolyo hazırlık sürecinde eğitmenler size en çok hangi alanda destek verdiler?

Her alanda kendilerinden destek gördüğümü söyleyebilirim, yoğun çalışma dönemindeki özellikle Zafer hocamın motive edici konuşmaları da dahil olmak üzere 🙂 ancak en çok derseniz, grafik anlamda ve dijitalleştirme sürecinde diyebilirim.

 

  • Hangi üniversitelere başvurular yaptınız?

Politecnico Di Milano – İnterior and Spatial Design

Tecrübeli bir öğrenci olarak tüm mimarlık bölümü öğrencilerine tavsiyem akademik anlamdaki tüm çalışmalarını özenle arşivlemeleri ve hedefleri doğrultusunda motivasyonlarını yüksek tutmaları…
DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELLERİN ÜZERİNE TIKLAYIN…
Politecnico di Milano Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın
Portfolyo Hazırlık Eğitimi Hakkında Bilgi Alın
Avrupa’daki Mimarlık Bölümü Olan Üniverisiteler
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın