ZEYNEP BESLER – LISAA | L’Institut Supérieur des Arts Appliqués / İnterior Design

Merhaba,

Ben Zeynep Besler. 23 yaşındayım. İstanbul Saint-Joseph Fransiz Lisesi 2014 mezunuyum. Üniversite öğrenimi öğrendiğim dili ilerletmek , tek başıma yaşama tecrübesini edinmek ve pek çok kültürü edinmek adına  İsviçre Lausanne Üniversitesi’nde biyoloji okumaya karar verdim.

2 sene sonunda aldığım ani ve radikal karar ile başından beri istediğim mesleği (iç mimarlık) edinebilmek adına İsviçre’de ilk çizim atölyesi çalışmalarına katıldım.

Daha sonra, Türkiye’ye döndüğümde portfolyo hazırlığına başladım ve bu süreci kendim yönettim ve ilerlettim. 4-5 aylık hazırlıktan sonra nisan ayında Paris LİSAA ile yaptığım mülakat sonucu 4 hafta sonra iç mimarlık ve tasarım bölümüne (2016-2017) kabulümü almış oldum. Her şey belli olduktan sonra,  Mimari Tasarım Akademisi ile teknik perspektif çizim atölyesine başladım.

Çok kısa  zamanda, çok etkili bir eğitim almamı ve ilerlememi sağlayan bu atölyelerde iç ve dış mekan çizim tekniklerini ezbere yönelik değil, mantığını anlayarak öğrendim.

Daha sonra Paris’e taşınma ve okulun 1. senesinde paylaştığım çizimlerle Mimari Tasarım Akademisi ile irtibatı kesmedik. Büyük bir heves ile başladığım okulumun  1. senesini de dönem birinci olarak bitirdim.

Paris, böyle bir bölüm okumak için çok güzel imkanlar sağlayan bir şehir. Gerek sergilerin, etkinliklerin çeşitliği, gerek şehrin tarih ve sanat kokan dokusu ile çok daha ilham alacağınız bir kaynak haline geliyor…

Yurt dışında okumayı arzulayan arkadaşlarıma nacizane tavsiyem, gezin, görün, dokunun, keşfedin, en önemlisi ise üretin!

Mimari Tasarım Akademisi’ne de daha ilk adımlarındaki desteği için de çok teşekkür ederim.

Zeynep BESLER

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELLERİN ÜZERİNE TIKLAYIN…
L’INSTİTUT SUPÉRİEUR DES ARTS APPLİQUÉS HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ALIN
YURDIŞI’NDAKİ ÜNİVERSİTELERe BAŞVURU ŞARTLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALIN
MİMARİ PERSPEKTİF EĞİTİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ALIN

Benzer gönderiler

WhatsApp WhatsApp'tan Yazın